Економіка України в міжнародному поділі праці. Сучасна економіка України
Риси національної економіки України:
1. Українська економіка належить до перехідного типу.
2. Сучасна економіка країн має виразне експортне спрямування.
3. Зміни в економічній структурі сприяли зростанню обсягів виробництва в експортоорієнтуваних і соціальноорієнтованих групах господарської діяльності.
4. Неспроможність конкурувати з іноземними компаніями.
Конкурентні переваги України на Світовому ринку:
· Орієнтація на сприятливі умови й ресурси, та дешеву кваліфіковану робочу силу.
· У сільському господарстві (с/г) України утворюється два сектори – товарний експортноорієнтований і нетоварний. У структурі валової продукції с/г домінує рослинництво (вирощування зернових та олійних культур на експорт). Працюють потужні агрохолдинги. Змінилася спеціалізація регіонів:
§ Південь України – пшениця
§ Центральні райони Лісостепу – цукровий буряк
§ Західні райони Лісостепу – картопля
§ Поділля – садівництво.
· Добувна промисловість орієнтована на експорт або постачання продукції на металургійні й хімічні заводи. Обсяг видобування залежить від попиту на них на світовому ринку.
· Чорна металургія стала основою промислового виробництва й експорту держави. Провідні фінансово-промислові групи створили вертикальні замкнені виробничі ланки. За роки незалежності було введено в експлуатацію лише одне велике сучасне підприємство «Дніпросталь» в м. Дніпро 2012 року (працює на основі електросталеплавильної технології).
· Розвиток енергетики в Україні:
ü Найбільше виробляють електричного струму Донецька, Запорізька, Миколаївська, Рівненська області.
ü Уведено в експлуатацію: 4-й блок Рівненської та 2-й блок Хмельницької АЕС (2004 р.), Ташлицька (2006 р.), і Дністровська ГАЕС, відновлено низку малих ГЕС, збудовано вітрові та сонячні електростанції.
д/з § 28, 29
Немає коментарів:
Дописати коментар